Ametlik Forbesi nimekiri: Top 10 kõige rikkaimad inimesed Eestis 2018. aastal ja nende netoväärtus

Eesti rikkalik nimekiri on maailma 10 rikkaimate inimeste hulgas kümneid miljonärijaid. Viis rikkamaid ja rikkamaid Eesti kodanikke on sama palju kui pool elanikkonnast. Viis rikkaimat meest Eestis on nii suur kui ühe poole Taani elanikkonna sissetulek.

Eestis on miljonäride arv ühe aasta jooksul hüppeliselt kasvanud 20-lt 43-le, jõudes rekordilise arvuni. Kasv peegeldab varem mineviku miljonäride tagasitulekut, kes olid hiljutise kriisiga kaotanud. 10 eesti keelt panid selle Forbesi nimekirja kümnest kõige rikkaimast rahvastest Eestis ja nende netoväärtusest, mis ei tohi unustada nende jõukuse allikat. Eesti rikkamad pered: kuidas nad said eesti miljardärideks.

10.Margus Kangro Netoväärtus

Margus Kangro on Eestis miljonäride nimekiri. Margus Kangro hinnanguline netoväärtus on 107,7 miljonit eurot ja ta on kohal 10-kohaline kümme kõige rikkaima inimese nimekirja Eestis, mis ilmus sellistes finantsajakirjades nagu Forbes ja Bloomberg 2018. Maarja Kangro töötab Eestis tõlkijana itaaliakeelsest ( sealhulgas Umberto Eco), inglise ja saksa keeles. Lisaks ilmub ta välimusena luuletaja ja novellistiga.

Tema esimene lugu “Ahvid ja solidaarsus” (2010) võitis Eesti Kultuurkapitali aastapreemia. “Kõigis mitmekülgse autori tekstides läheneb piiratud intellektuaalsus, mis võib mõnikord anda üllatusi, kuid ei vähenda ehtsust.”

9.Fjodor Bermana Netoväärtus

Image result for Fjodor Bermana

Fjodor Bermana hinnanguline netoväärtus on 112,5 miljonit eurot ja ta on kohal 10-kohalise kümne kõige rikkama inimese loendis nr 9, mis ilmus sellistes finantsajakirjades nagu Forbes ja Bloomberg 2018. Ta on BLRT Grupi liider ja peainsener. 2010. aastal oli ta Äripäeva võidukaartis esimene, kus oli 2 478 miljardit krooni.

Äripäeva andmetel oli tema varade väärtus 2016. Aastal 132 443 389 miljonit eurot ja ta oli pingereas 9. Kohal.

8.Marcel Vichmann Netoväärtus

Image result for Marcel Vichmann

Marcel Vichmanni hinnanguline netoväärtus on 114,5 miljonit eurot ja ta on kohal 10 kohaliku 10 kõige rikkama inimese loetelus nr 8, mis avaldas muljet finantsajakirjades nagu Forbes ja Bloomberg 2018. Marcel Vichmann: Eesti juhatab kantsler riigiministeeriumi majandusministeerium.Edelaagri omanik, magnate.

Marcel Vichmann ütles Internetis ärisekretärile, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi riigistamise plaanid ei ole sündinud ministri Juhan Partsi nimel, vaid võimas kantsler Marika Priske nimel.